Masaż Kobido Master Class

0
0 opinii
  • Opis
Medycyna Anti-Aging w kosmetologii i naturopatii
Masaż Kobido Master Class nazywany jest potocznie liftingiem bez skalpela.

Masaż Kobido Master Class powinien na stałe wpisać się w pielęgnację przeciwstarzeniowe oraz mającą usunąć objawy długotrwałego stresu na naszej twarzy czy ciele. Sam zabieg składa się z kilku etapów i choć jest dosyć intensywny (nie sprawia jednak bólu), również relaksuje. Dlaczego ten japoński masaż jest ostatnio tak popularny? Poleca się go zwłaszcza zabieganym i przemęczonym osobom.

Masaż Kobido Master Class. Jak wygląda zabieg ?

Kobido Master Class oznacza starożytną drogę do piękna. “Dom pachnącego piękna”-sam masaż bazuje na starożytnych tradycjach i medycynie azjatyckiej, co więcej, to jedna z najstarszych technik masażu na świecie. Większość metod masażu działa na powierzchni twarzy. Kobido Master Class poprzez swoją złożoność i intensywność technik działa na głębszych warstwach skóry i mięśni. Charakteryzuje się szybkością pracy nadgarstka, dłoni oraz palców. Gdy ruch jest powolny, pacjent ma się zrelaksować, a intensywniejsze etapy masażu mają stymulować metabolizm komórkowy oraz produkcję kolagenu i elastyny, w celu osiągnięcia efektu liftingującego i zdrowotnego.

Kobido Master Class przyspiesza uwalnianie toksyn z układu chłonnego, uaktywnia nerwy twarzy i zwiększa przepływ Qi (energii), co prowadzi do naturalnego efektu liftingu, rozświetlenia, usunięcia martwego naskórka z powierzchni skóry. Kobido Master Class niweluje nadmierne napięcie w okolicach skroni, żuchwy, owalu twarzy, szyi i klatki piersiowej.

Masaż Kobido Master Class — lifting twarzy po japońsku
Początki

Historia powstania techniki masażu Kobido Master Class owiana jest tajemnicą i legendami. Mówi się, że masaż ten był jednym z najpilniej strzeżonych sekretów kosmetycznych, a jego zabiegi odbywały się tylko na japońskim dworze cesarskim. Podobno technika ta osiągnięta została w wyniku walki dwóch mistrzów masażu anma.

Mistrzowie walczyli ze sobą, chcąc dowieść tego, który z nich jest lepszy. Konkurencja przeciągała się, a żaden nie chciał ustąpić. Po tym jak walka pozostała nierozstrzygnięta, mężczyźni zjednoczyli swoje siły i umiejętności, a wynikiem tego, było stworzenie techniki masażu twarzy, znanej jako Kobido Master Class.

Czym jest “starożytna droga do piękna” ?

Masaż Kobido Master Class określany jest jako niechirurgiczny lifting twarzy. W przeciwieństwie do innych technik masażu, jakie stosowane są w obrębie twarzy, Kobido Master Class działa nie tylko na jej powierzchni, ale również na głębszych warstwach skóry i mięśni. Jest to intensywny i mocny zabieg, ponieważ wykonująca go osoba, pracuje na mięśniach, co skutkuje lepszym działaniem składników aktywnych, które zapewniają odżywienie skórze.

Dla kogo jest Kobido Master Class ?

Dla osób ze zmarszczkami mimicznymi. Pomaga radzić sobie z napięciami mięśni szczęki, świetnie sprawdzi się u cierpiących na bruksizm i migrenę. Polecany jest dla osób mających problemy z tzw. “ciężkimi oczami” oraz z trawieniem (ucisk pewnych punktów twarzy stymuluje organy wewnętrzne).

Jak wygląda sesja masażu techniką Kobido Master Class ?

Masaż Kobido Master Class w swojej esencji jest przede wszystkim masażem twarzy zamierzonym na stymulację mięśni mimicznych. Wykorzystuje on nie tylko klasyczny ucisk, ale także wibracje i oklepywanie, aby zmusić mięśnie do pracy i jednocześnie wspomóc krążenie w tkankach twarzy.

Praktyka Kobido Master Class obejmuje 48 kategorii ruchów (łącznie około tysiąca ruchów), które w bezpośredni sposób odnoszą się do szerszej wschodniej filozofii: ideą masażu jest zamiana części damskiego pierwiastka Yin, na jasny, aktywny i męski element Yang w celu ogólnej poprawy energii Chi danego organizmu. Niewtajemniczonym należy wyjaśnić, że wedle pradawnej chińskiej wiary Chi decyduje o naszym zdrowiu i samopoczuciu, a człowiek miałby robić wszystko, aby ułatwiać jej przepływ i równowagę, zapobiegając ewentualnym blokadom.
Filozofia Kobido Master Class mówi, że najdoskonalsze piękno jest wynikiem harmonii zdrowia fizycznego, psychicznego i duchowego. Techniki masażu po trochu oddziałują na wszystkie te sfery.

Jak wygląda rytuał Kobido Master Class ?

Masaż Kobido Master Class przebiega wedle ściśle określonej struktury, którą masażyści zgłębiają w ciągu długich godzin studiów. W przeciwieństwie do praktykowanych często masaży relaksacyjnych twarzy i dekoltu ręce masażysty poruszają się niezwykle szybko pocierając, muskając, szczypiąc, pociągając i poklepując skórę twarzy w sposób bardzo dynamiczny. Dotykana jest cała twarz wraz z szyją i ramionami.

Efekty po masażu Kobido Master Class

Masaż Kobido Master Class polepsza owal twarzy, dotlenia i odżywia skórę, zwalcza cienie pod oczami, odpręża i wpływa na poprawę nastroju. Dzięki Kobido Master Class zmniejszysz efekty starzenia się i odzyskasz młodą twarz!

Przeciwwskazania

Trądzik różowaty (zwłaszcza w fazie zaostrzenia), stany zapalne skóry, cera naczynkowa, nowotwory, gorączka.

W jaki sposób masaż Kobido Master Class pomaga urodzie ?

Masaż Kobido Master Class jest przede wszystkim masażem odmładzającym, gwarantującym według jego zwolenników efekt porównywalny z procedurą liftingu. Relaksacyjne ruchy pozwalają zlikwidować napięcie nerwowe, usuwając z twarzy oznaki stresu, podczas gdy techniki stymulacyjne poprawiają ukrwienie tkanki i działają na mięśnie mimiczne zmuszając je do pracy, a konsekwencji wzmocnienia się.

Korzyści estetyczne obejmują więc przede wszystkim prewencję i wygładzenie pierwszych zmarszczek, poprawę kolorytu cery, wygładzenie jej i ujędrnienie, a także zwiększenie jej napięcia. Regularne masaże mogą pomóc redukować widoczne blizny, wspomagać regenerację skóry, a także wzmacniać poziom jej nawilżenia.
Pośrednio, masaż Kobido Master Class może przynieść również korzyści zdrowotne, pośród których wymienia się przede wszystkim ulgę w chronicznych bólach głowy, redukcję zmęczenia i poziomu stresu, a także pomoc w walce z bezsennością.

Dla kogo przeznaczony jest masaż Kobido Master Class?

Masaż Kobido Master Class poleca się przede wszystkim kobietom po 30 roku życia, które zaczynają obserwować już pojawianie się pierwszych zmarszczek i utratę elastyczności skóry na twarzy. Jest to zarazem propozycja dla cierpliwych – aby uzyskać pożądane rezultaty wymagane jest odbycie serii co najmniej dziesięciu masaży przeprowadzanych w odstępach 2-3 tygodni.

Masaż Kobido Master Class natomiast nie jest rekomendowany dla kobiet w ciąży, osób cierpiących na choroby serca oraz nowotwory, a także borykających się z nasilonym trądzikiem, bliznami na twarzy lub wysypką. Przeciwwskazaniem może być również uraz szyi.

Ogólnie rzecz biorąc jednak, masaż Kobido Master Class jest bezpieczną, choć nietanią formą walki z procesem starzenia, która pozwala wszak zaoszczędzić wydatków i cierpień związanych z odmładzającymi zabiegami chirurgicznymi. Opinie kobiet, które zdecydowały się pełną terapię, są wyjątkowo pozytywne!
Czas trwania warsztatów 2 dni. Koszt 1700 zł
Termin: 03.06.2923 – 04.06.2023
Po ukończeniu wydajemy dokumentację MEN
Wydane zaświadczenia są gwarancją, że uczysz się u najlepszych a dokumenty spełniają wymogi stawiane przez Ministra Edukacji i Nauki.
Wróć na górę